20. apríla 2024 Nízke Tatry
a

Postavili sme nové mostíky v Kumštovej doline

Prvá tohtoročná brigáda je úspešne za nami. V Kumštovej doline v Nízkych Tatrách postavili v sobotu dva nové mostíky, osadili lavičky na oddych a vybudovali novú studničku.

Letná turistická sezóna sa začne o pár týždňov, my sme sa preto aktívne pustili do obnovy infraštruktúry v našich národných parkoch. ,,Spustili sme projekt Hore dobre, našim cieľom je zrealizovať tento rok minimálne päť brigád, kde vo vybraných lokalitách postavíme nové mostíky či opravíme turistické chodníky. Našim cieľom je zvýšiť bezpečnosť pohybu na horách”, uviedol Patrik Pajta z Hikemates, najväčšieho turistického klubu na Slovensku.

Prvú lokalitu sme vytipovali po porade s odborníkmi z Národného parku Nízke Tatry. ,,V Kumštovej doline sme postavili dva nové mostíky, osadili lavičky a vybudovali studničku, ktorá čerpá pitnú vodu z blízkeho prameňa. Z Kumštovej doliny sa môžu turisti dostať na hlavný hrebeň Nízkych Tatier a ďalej pokračovať smerom na západ k vyhľadávanej Chate M.R. Štefánika alebo v smere na východ do sedla Čertovica”, vysvetlil Patrik Pajta.

Vybudovanie nových mostíkov ponad potok zvýši bezpečnosť všetkých turistov. “Máme veľkú radosť, že jsme si našli za partnera Hikemates a spoločne zrealizovali prvú brigádu, kde sme postavili nové mostíky, keď sa po letných búrkach potok rozvodnil, bolo obtiažne ho prejsť. Na šmykľavých kameňoch hrozilo turistom nebezpečné poškyknutie a nepríjemný úraz. Teraz sa tam už nikto nemusí báť vziať svoju drahú polovičku a vyraziť na láskyplný trek”, vysvetlila Eva Stejskalová, láskyplná brand manažérka, zo spoločnosti Kofola, ktorá je spoluorganizátorom projektu Hore dobre.

Na brigáde sa zúčastnilo vyše dvadsať dobrovoľníkov z celého Slovenska, ktorých neodradilo ani celodenné sneženie. V brigádach plánujú turisti pokračovať, najbližšie už o mesiac budú stavať nové mostíky vo Vysokých Tatrách nad Tatranskou Lomnicou.


Chcešnámpomôcťna ďalšejbrigáde ?
a

pozrieť aktuálne brigády


Späť hore (dobre)